Grupa Badawcza Kriepost

Fortyfikacje Linii Mołotowa 1940-41

plbeenltruuk

Facebook

Facebook
Grupa Badawcza Kriepost
  • Mapa GPS wszystkich obiektów fortyfikacyjnych Linii Mołotowa wraz obiektami zaplecza i towarzyszącymi (np. kolejki waskotorowe, zakłady betorniarskie itp)
  • Wsparcie rewaloryzacji schronu 08-PR-05 (półkaponiera Sanowa) - prace wraz ze Stowarzyszeniem Kaponiera z Przemyśla.
  • Współpraca z Biebrzańskim Parkiem Narodowym w zakresie udostepnienia schronów znajdujących sięna terenie BPN zwiedzającym,

UWAGA!! Zwiedzanie fortyfikacji może być niebezpieczne!! Szczególnie podczas wchodzenia do wnętrza schronów lub eksploracji ruin trzeba zachować daleko posuniętą ostrożność.  Pamiętaj, że robisz to na własne życzenie i ryzyko!!

Zasady!

  1. Nigdy nie zwiedzaj schronów samemu - w razie nieszczęścia nie będzie komu sprowadzić pomocy. Miej przy sobie naładowany tel. komórkowy.
  2. Nie zwiedzaj wnętrz schronów bez pewnego źródła światła - najlepiej dobrej latarki. Świeczka to proszenie się o kłopoty. Patrz najpierw pod nogi, potem sprawdzaj co masz nad głową.
  3. Nie zakłócaj spokoju zwierzętom zamieszkującym ciemne zakamarki schronów - zimą wybudzony  ze snu gacek zginie.
  4. Nie  niszcz i nie demontuj wyposażenia schronu - niech następne pokolenia będą miały do zwiedzania coś więcej niż goły beton.

Zalecane wysposażenie:

  • Sugerujemy zwiedzanie schronów w kaskach - (nawet nie wiecie jak łatwo obić sobie głowę o wystający pręt). Może to być zwykły kask budowlany do kupienia w sklepie BHP za 20 zł.
  • Latarka - najwygodniejsza będzie silna diodowa latarka czołowa
  • Aparat fotograficzny - żeby zrobić fotki i powiesić na www.kriepost.org

2012