Grupa Badawcza Kriepost

Fortyfikacje Linii Mołotowa 1940-41

Facebook

Facebook

Fortyfikacje łuku białostockiego 1940 - 1941

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nowa książka naszego autorstwa poświęcona "Linii Mołotowa" jest już dostępna!

Zamówienia można składać używając poniższego linku, wysyłki rozpoczną się od 6 maja 2019.

https://www.ksiazkizpasja.pl/fortyfikacje-luku-bialostockiego-1940-1941...

Po premierze poprzedniej książki docierało do nas wiele próśb od osób zainteresowanych Linią Mołotowa, które poszukiwały informacji na temat lokalizacji obiektów w terenie i danych o poszczególnych punkach oporu. Najwięcej próśb dotyczyło Podlasia, dlatego też zdecydowaliśmy się zebrać informacje o umocnieniach Linii Mołotowa z tego terenu w jednej pozycji.

Wszystkie te miejsca odwiedziliśmy w ciągu ostatnich kilkunastu lat i zebraliśmy dzięki temu unikalny zestaw danych, którymi dziś dzielimy się z czytelnikami. To, co znajdziecie w książce zostało wydeptane, wyjeżdżone, przeszukane - często po kilka razy. Czasem wracaliśmy w to samo miejsce by odszukać jeszcze jeden schron, jeszcze jeden wykop.

W trakcie badań teren owych nie dysponowaliśmy archiwalnymi planami budowy umocnień - więc naprawdę musieliśmy ich szukać w terenie. I to jest właśnie to co nas wyróżnia - nikt wcześniej w sposób zorganizowany i na taką skalę nie prowadził badań umocnień tzw. "Linii Mołotowa". Docenią to zwłaszcza Ci, którzy wiedzą, ile wysiłku kosztuje dokładne zewidencjonowanie jednego punktu oporu. Informacje zawarte w książce przydatne będą także dla badaczy i historyków - to sprawdzone dane źródłowe, które pozwolą skonfrontować rzeczywistość dokumentów archiwalnych z faktycznym stanem realizacji prac w terenie.

Nowa książka nie jest ścisłą kontynuacją poprzedniej ("66 Osowiecki Rejon Umocniony 1940-1941 - część północna") - zmieniliśmy nieco formułę, by jak najwięcej czytelników mogło dowiedzieć się o schronach w swojej ulubionej okolicy. A jednocześnie chcieliśmy w sposób uporządkowany opublikować wyniki naszych badań terenowych.

Czytelników rozpoczynających swoją przygodę z "Linią Mołotowa" zachęcamy do przeczytania pierwszej książki ("66 Osowiecki Rejon Umocniony 1940-1941 - część północna"), która z racji mniejszego opisywanego obszaru, w pewnych kwestiach mogła być bardziej szczegółowa.

Obie książki w zestawie promocyjnym można zamówić tutaj:

https://www.ksiazkizpasja.pl/linia-molotowa-komplet-id-255