Grupa Badawcza Kriepost

Fortyfikacje Linii Mołotowa 1940-41

Facebook

Facebook

WEEKEND Z WIELKIM DZIAŁEM!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Już 7 sierpnia ruszy 𝐏𝐢𝐞𝐬𝐳𝐲 𝐑𝐚𝐣𝐝 𝐳 𝐁𝐮𝐫𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞𝐦 po schronach Linii Mołotowa na Wielkim Dziale. Wyprawa będzie 𝐩𝐨𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐳𝐨𝐧𝐚 𝐩𝐫𝐞𝐥𝐞𝐤𝐜𝐣𝐚̨, którą poprowadzi Marcin Kozdrój. Swoją premierę będzie mieć świeżo wydana 𝐭𝐮𝐫𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐨-𝐟𝐨𝐫𝐭𝐞𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐦𝐚𝐩𝐚 po schronach Wielkiego działu.

Mapa została wydana przez wydawnictwo Casamata we współpracy z Grupą Badawczą Kriepost, Urzędem Miasta i Gminy Narol oraz Nadleśnictwem Narol.

𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌:
𝟏𝟎:𝟎𝟎 - prelekcja i prezentacja najnowszej mapy “Fortyfikacje Wielki Dział”
Miejsce: Świetlica wiejska w Hucie Złomy
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/spBW2fQqsePEJtgk7
𝟏𝟐:𝟎𝟎 - Start rajdu w kierunku Wielkiego Działu, długość trasy ok. 6-8 km
Start: Plac przed świetlicą wiejską w Miejscowości Huta Złomy
𝟏𝟔:𝟎𝟎 - zakończenie rajdu i ognisko

𝐙𝐀𝐏𝐈𝐒𝐘:
Zapisy na rajd przyjmowane są drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule maila prosimy dopisać "PIESZY RAJD Z BURMISTRZEM" lub telefonicznie pod nr 532 011 622.

Prelekcja zostanie poprowadzona przez Marcina Kozdrój, który jest członkiem Grupy Badawczej Kriepost, która od ponad 20 lat zajmuje się badaniem Fortyfikacji Linii Mołotowa oraz popularyzacją wiedzy o nich. Przedstawi on wiele materiałów multimedialnych, które pomogą w zrozumieniu zamysłu budowy fortyfikacji, prowadzonych w tym rejonie walk. Grupa Badawcza Kriepost wydała także książki o fortyfikacjach jak "66 osowiecki rejon umocniony część północna". Książki te będą również do nabycia podczas prelekcji.

Rajd Pieszy zostanie poprowadzony przez Burmistrza Miasta i Gminy Narol - Grzegorza Dominika, który prywatnie jest pasjonatem schronów Linii Mołotowa oraz propagatorem historii regionu. Wspólnie z Marcinem Kozdrój przeprowadzą nas przez tajemnice i meandry schronów na Wielkim Dziale.

Zapraszamy także 8 sierpnia na II Bieg po Wielkim Dziale, który odbędzie się na dystansie 10 km przez schrony.  🏃🏃🏻‍♀️🏃🏼‍♀️

https://www.facebook.com/wielkidzial

𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐭𝐨𝐫𝐳𝐲:
Urząd Miasta i Gminy Narol
Grupa Badawcza KRIEPOST
Regionalne Stowarzyszenie "Roztocze - Wielki Dział"